Prywatne pożyczki hipoteczne – kto ich udziela i jak je można dostać?

Prywatne pożyczki hipoteczne cieszą się obecnie dużą popularnością, gdyż sytuacja gospodarcza w kraju nie jest najlepsza. Z tego powodu wiele osób skłania się do wzięcia pożyczki. Warto zauważyć, że tego rodzaju ,,zastrzyk” gotówki pomoże w szybkim czasie w realizacji marzeń i planów. Czym zatem jest prywatna pożyczka hipoteczna? Otóż, śmiało można stwierdzić, że jest to najlepsza oraz najkorzystniejsza alternatywa, dla innych źródeł finansowania. Na pewno wiąże się ona z mniejszymi formalnościami, niż ma to miejsce w przypadku kredytu bankowego. Nie ma tu również miejsca potwierdzanie zdolności kredytowej. Firma pozabankowa nie jest również zainteresowana dochodami potencjalnego pożyczkobiorcy. Jaka jeszcze występuje różnica w zakresie udzielenia pożyczki?

Warto zauważyć, że ubiegając się o prywatną pożyczkę hipoteczną, nie trzeba wykazywać obecnych zobowiązań ani liczby osób z gospodarstwa domowego, które są na utrzymaniu. Osoba ubiegająca się o pożyczkę nie zostanie również sprawdzona w Biurze Informacji Kredytowej, czyli w potocznie nazywanym BIK-u. Firma pozabankowa nie sprawdza również ewentualnego dłużnika w BIG-u czyli w Biurze Informacji Gospodarczej. Potencjalny pożyczkobiorca nie będzie także sprawdzony w KRD, czyli w Krajowym Rejestrze Długów. Jest to na pewno dobra informacja dla osób, które figurują w tych rejestrach. Reasumując, firma pożyczkowa nie sprawdza poniższych instytucji:

  • BIK,
  • BIG,
  • KRD.

Na pytanie: co zrobić aby otrzymać prywatną pożyczkę hipoteczną, odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim, trzeba się legitymować ważnym dowodem osobistym ze zdjęciem. Po drugie, trzeba koniecznie posiadać nieruchomość bądź grunt. Te dwie formy, czyli nieruchomość lub grunt, stanowią doskonałe zabezpieczenie kredytu i na ich podstawie, firma pożyczkowa może udzielić korzystnych warunków. Warto w tym miejscu zauważyć, że kwota pożyczki uzależniona jest zawsze od rodzaju danej nieruchomości. Inna kwota pożyczki będzie udzielona posiadając kawalerkę, a inna posiadając duże mieszkanie czy apartament. Generalnie, kwota pożyczki może wynieść trzysta tysięcy, pięćset a nawet i milion złotych.

Okres kredytowania tego rodzaju pożyczek może wynieść nawet 144 miesiące co daje równo 12 lat. Oczywiście, dostępne są również krótsze okresy kredytowania. Wszelkie warunki można indywidualnie ustalić na podstawie nieruchomości oraz innych ewentualnych czynników. Ważną informacją jest również fakt, że firma pożyczkowa nie bierze pod uwagę przychodu, lecz cały dochód i w ten sposób jest wyliczana zdolność kredytowa. Tego rodzaju zdolność kredytowa pomoże również pożyczkobiorcy ocenić jego możliwości spłaty. Dużym walorem są maksymalnie elastyczne warunki, na których można spłacić swoje zobowiązanie finansowe. Na ten moment, marża kredytu zaczyna się od poziomu 3,5%. Wniosek można złożyć wygodnie za pomocą strony internetowej. Cała procedura jest jasna i przejrzysta dla potencjalnego pożyczkobiorcy. Pieniądze z pożyczki, można przeznaczyć na dowolny cel, który oczywiście musi być też legalny.