Szybka pożyczka pozabankowa czy normalny kredyt bankowy?

Czas to pieniądz głosi słynne powiedzenie, sprawdza się ono w niemalże każdej dziedzinie życia. Świetnym przykładem, kiedy sprawdza się ono najbardziej jest potrzeba wzięcia pożyczki. Bardzo często po świętach, czy w przypadku jakiegoś zdarzenia losowego, czy to poważnej awarii samochodu, czy popsucia się sprzętu AGD/RTV zachodzi potrzeba pozyskania dodatkowej gotówki. W takiej sytuacji są różne rozwiązania. O ile w przypadku sprzętu AGD/RTV zazwyczaj jest możliwość wzięcia go na raty to w przypadku drogiej naprawy samochodu rozłożenie płatności na raty będzie już problemem. W takiej sytuacji są dwie możliwości szybka pożyczka pozabankowa lub zwykła pożyczka w banku.

Za pożyczką bankową zapewne przemówią jej mniejsze koszty, jednak okupione mogą być przynajmniej dwoma wizytami w banku i koniecznością dostarczenia kompletu dokumentów oraz oczekiwania na decyzję banku. W przypadku posiadania dobrej historii kredytowej ma to sens jednak jeśli historia kredytowa nie jest najlepsza może okazać się, że bank odmówi udzielenia kredytu.

W takiej sytuacji zostaje szybka pożyczka od instytucji pozabankowych, które są w stanie udzielić kredytu podczas jednego kontaktu. Zazwyczaj otrzymanie szybkiej pożyczki będzie uzależnione od tego, co zostanie zadeklarowanie ustnie bez konieczności dostarczania dokumentów, które np. potwierdzają wysokość wynagrodzenia. Ponadto część instytucji pozabankowych nie sprawdza historii kredytowej, a co za tym idzie znacznie łatwiej jest otrzymać pożyczkę. Taka szybka pożyczka ma jednak też swoje dość istotne minusy, są to koszty, a dokładniej RRSO, które może być nawet kilkadziesiąt razy większe niż byłoby w przypadku pożyczki zaciąganej w banku.

Sposobów na pozyskanie gotówki jest wiele, są szybkie i znacznie bardziej skomplikowane, drogie i tanie. Ważne jest to, aby przed podjęciem decyzji o kredycie przeanalizować jego warunki, zapoznać się z umową kredytową oraz wysokością rat, tak aby być pewnym tego, co się podpisuje i w późniejszym czasie dokonywać bezproblemowo spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego.