Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?

Oszczędności – bardzo przydatne, pożyteczne, zapewniają stabilizację oraz poczucie bezpieczeństwa

Oszczędności są bardzo przydatne, pożyteczne. Dzięki nim nie trzeba się martwić nieprzewidzianymi lub przewidzianymi wydatkami. Dzięki nim czujemy poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa. Warto zastanowić się nad ich odkładaniem. Warto odkładać z każdej wypłaty pieniądze, które, w pewnym momencie życia kogą się przydać. Zdarzają się sytuacje losowe, które wymagają większego nakładu finansowego. Warto mieść odłożone pieniądze, niezależnie od tego czy to na koncie bankowym, czy też  w domu. Dzięki nim człowiek czuje się pewniej, bezpieczniej, stabilniej. Nie musi martwić się co przyniesie jutro.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że pieniądze warto oszczędzać na czarną godzinę. Zdarzają się sytuacje przewidziane oraz nieprzewidziane, w których mogą pomóc zaoszczędzone pieniądze. Ludzie zazwyczaj nie wybiegają daleko w przyszłość. Nie zastanawiają się nad tym co przyniesie jutro. Żyją tu i teraz. Od wypłaty do wypłaty. Wydają tyle ile zarabiają, a czasem nawet ponad miarę. W sytuacjach, w których przytrafi się nieprzewidziany wydatek, w pierwszej kolejności po dodatkowy zastrzyk finansowy zgłaszamy się do rodziny,m przyjaciół, znajomych. Niestety nie możemy liczyć na wsparcie z ich strony. W takiej sytuacji zostaje ostateczna, alternatywa pożyczenia pieniędzy z banku lub od prywatnej firmy. Pożyczki niezależnie od tego, gdzie są zaciągnięte, czy w placówkach bankowych, czy też w prywatnych firmach wymagają ich spłaty. Do kwoty pożyczki należy doliczyć także ubezpieczenie pożyczki, prowizję za udzielenie pożyczki, oprocentowanie, odsetki, dodatkowe opłaty.

Zaciąganie pożyczki w placówce bankowej:

Zaciąganie pożyczki w placówce bankowej wiąże się ze szczegółową dokumentacją taką jak: dowód osobisty, źródło utrzymania, zaświadczenie o zarobkach, dobra zdolność kredytowa, dobra historia kredytowa. Nie każdy otrzyma pożyczkę bankową.

Zaciąganie pożyczki od prywatnej firmy:

Zaciąganie pożyczki od prywatnej firmy, czyli tak zwanych chwilówek, pożyczek krótkoterminowych udzielane jest większości ludzi. Nike potrzeba zaświadczeń o zarobkach, podawania źródła dochodu, dobrej historii i zdolności kredytowej. Pożyczki udzielane są na niewielkie sumy pieniędzy, na krótki okres czas.

Sytuacje losowe, które zmuszają nas do skorzystania z oszczędności to między innymi: utrata pracy, ciężka choroba, drogie leczenie farmakologiczne, nieszczęśliwy wypadek, spłata innego zadłużenia, nieprzewidziany, wysoki rachunek do zapłaty, naprawa lub kupno sprzętu RTV lub AGD, naprawa samochodu lub zakup nowego. W takich sytuacjach zaoszczędzone pieniądze są bardzo przydatne.